חומרי לימוד נוספים לקורס של המדינה

עם עליית הפופולריות של קורס הפסיכומטרי של קמפוס ירד מעמדם של מכוני הפסיכומטרי שסיפקו, תמורת אלפי שקלים, מסגרת של שיעורים וגם חומרי לימוד. 

הקורס של קמפוס הוא ללא ספק קורס מצוין, המכיל שיעורי וידאו שעוקפים ברמתם את שיעורי הווידאו של המכונים הפרטיים (בתור אחד שעדיין מופיע באחד מן הקורסים האלו קצת לא נעים להודות בכך), אך לא הכול מושלם בקורס של קמפוס.

ספרי הלימוד של קמפוס דלים ומכילים כמות נמוכה של חומרי תרגול, מה גם שחומרי התרגול הקיימים לקוחים מתרגלי המרכז הארצי וזה בעייתי כי אז כאשר מתרגלים את המבחן ועושים סימולציות נתקלים בתרגילים שכבר פתרנו וזה לא הכי מועיל. 

למי כדאי להסתפק אך ורק בספרים של הקורס של המדינה?

  • מי שניגש בפעם הראשונה עם ציון פתיחה של לא יותר מ-600 וצריך שיפור לא גדול של 50-70 נקודות על מנת להגיע לציון היעד שלו.
  • מי שצריך שיפור ציון מינורי על מנת להתקבל לתואר שמעניין אותו ומתכנן ללמוד למבחן במשך כחודש על מנת להגיע לשם.

למי מומלץ להעזר בחומרי לימוד נוספים?

לכל השאר.

מי שניגש לבחינה בפעם הראשונה ומתמטיקה לא באה לו בטוב, מי שסתם רוצה להגיע לציון מקסימלי ומי שרוצה לשפר ציון באופן משמעותי – כדאי לו להצטייד בספרים נוספים על הספרים הדלים יחסית של קמפוס.

רוב התלמידים הניגשים לבחינה הם חיילים משוחררים שלא הסתכלו על משוואה מאז ימי התיכון העליזים. תלמידים אלו צריכים להסיר חלודה בכל מה שקשור לחשבון ולשם כך כדאי להיעזר בחומרי לימוד נוספים כיוון שמה שיש בקמפוס פשוט לא מספיק. בשוק קיימים שלל ספרי “מבואות” ו”הסרת חלודה” המכילים תרגול מבואות בהיקף של בערך פי 3 שמוצע קמפוס וזה מה שאתם צריכים.

ניגשים בפעם הראשונה ורוצים להוציא את הציון הכי גבוה שאפשר? בשביל להגיע לכושר שיא צריך להתאמן והרבה, גם בספורט וגם בפסיכומטרי.

משפרי ציון? אתם כבר מכירים את הבסיס וצריכים הרבה תרגילים מסודרים לפי נושאים על מנת להשתפר. הרבה תרגילים הם משהו שלא תמצאו בספרים של קמפוס.

למה?

אפשר לחלק את הלמידה לפסיכומטרי לשלושה חלקים: מבואות, למידת הנושאים ומרתון – תרגול הנושאים להשגת שליטה מרבית. 

מבואות: אלא אם כן עומד מולי תלמיד תיכון שסיים 5 יחידות או כזה ש-4 יחידות באו לו בקלות – כנראה שיש מקום לחזור על הדברים הבסיסיים במתמטיקה. החלק הכמותי של הבחינה הפסיכומטרית מהווה 40% מהציון ורוב התרגילים בפרק הכמותי בנויים על נושאי הבסיס כלומר שברים, אחוזים, משוואות, חזקות ושורשים. מי שלא ישלוט באופן מלא בנושא בסיס כמו שברים, יתקשה לקבל ציון מכובד בפרק הכמותי. על מנת להיות תותח בנושאים האלו צריך לתרגל ולתרגל הרבה, והרבה תרגול פשוט לא נמצא בספרי קמפוס.

למידת הנושאים: אין ספק שהתרגילים המצויים בספרי קמפוס הם הדבר הכי קרוב שניתן שיהיה למקור, ועל כן מהווים תרגול מצוין. הבעיה היא שאין מספיק מהם – קחו לדוגמה את תרגילי הממוצעים, יש בסך הכול 20 תרגילי ממוצעים בספר בעיות, וזהו. תאר לך שישבת 30 דקות ועשית 20 תרגילי ממוצעים, בחלק הצלחת ובחלק לא. לאחר שקראת את ההסברים אתה רוצה לתרגל עוד… ואין עוד. מי שלומד מן הספרים של פסיכו ימצא בערך פי 4 יותר תרגילי ממוצעים לתרגול במספר ספרים שונים, אבל למי שלומד רק מקמפוס? ובכן, הוא נמצא בבעיה.

מרתון: המרתון היא תקופה בה עושים סימולציות ועונים על פרקים רבים של המרכז הארצי, עוברים עליהם ומתחקרים את מה שעשינו על מנת למצוא נקודות חולשה, ולבסוף מתרגלים וחוזרים בעיקר על אותן נקודות חולשה. בספרי קמפוס אין ספר מרתון המכיל מקבצי תרגילים המחולקים לפי נושאים, כך שקשה לתרגל נושאים חלשים ולהתייחס לנקודות חולשה שעולות בתחקורים. 

מאילו ספרים כדאי ללמוד?

אחרי שהבנו שכדאי להשקיע וללמוד מחומרים נוספים מלבד החומרים של קמפוס, נשאלת השאלה על מי אפשר לסמוך?

אז ככה, חשוב לומר שיש הרבה חומרים דרעק שם בחוץ. מסיבות מובנות לא ארשום כאן רשימה שחורה אבל אני כן ארשום את החומרים שאני, ומורים שהתייעצתי עמם, ממליצים עליהם: 800, פסיכו ויואל גבע. אין משמעות לסדר שבו הם רשומים שכן מדובר בשלוש חברות שמציעות חומרים מצוינים. 

איך משיגים?

ניתן לרכוש את הספרים של פסיכו ושל 800 באמצעות החנויות שלהם ברשת במחירים שנעים בין 1600-2600 ש”ח. למי שלא רוצה להוציא סכום שכזה על ספרים, יש אפשרות לרכוש את הספרים מיד שניה באמצעות אתר YAD2 או בקבוצות פייסבוק המוקדשות לפסיכומטרי (יש הרבה, לרבות “ספרים בין מועמדים”).

מה עושים עם ספרים משומשים? קודם כל מוחקים את כווולם. כשמתחילים ללמוד אנו רוצים להתחיל ללמוד ולא להתחיל למחוק, אז רצוי להקדיש את הזמן הנדרש על מנת לנקות את הספרים מחישובים של הבעלים הקודמים שלהם.

טיפים של אלופים

  1. בשאלות האמריקאיות כדאי להקיף את ארבעת התשובות במקום למחוק את מה שמסומן.
  2. יש לכם אח קטן? קנו לו מחק גדול וצבעוני ושחדו אותו באמצעות צעצוע או סכום כסף עבור כל ספר, כדי שהוא יעשה את המחיקות עבורכם.

אם נראה לך שעוד מישהו צריך לדעת את זה, זה הזמן לשתף

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תגובות פייסבוק